Idealny pierścionek zaręczynowy

Idealny pierścionek zaręczynowy

No właśnie – pierścionek. Jaki?

Czy istnieje recepta na wybranie idealnego pierścionka zaręczynowego? Trzeba się zastanowić przed podjęciem decyzji między innymi nad tym, jaki kolor złota preferuje partnerka, jaki fason czy kamień będzie odpowiedni, a także rozmiar. Wybór nie jest prosty, jednak jeśli dobrze się wszystko zorganizuje, z pewnością uda się trafić idealnie.

Jaki kolor?

Wybór koloru złota nie powinien być trudny. Wystarczy przyjrzeć się, jaką biżuterię na co dzień nosi ukochana. Jeśli woli srebro, to odpowiednie będzie białe złoto, które idealnie wpasuje się w gust kobiety. Gdy przeważa złota biżuteria, oczywiste jest, że żółte złoto będzie tym, czego zapewne oczekuje. Jeśli jednak zdarzy się tak, że u partnerki nie przeważa żadna z tych biżuterii, można odejść od klasycznych pierścionków i postawić na taki, który będzie miał połączone oba te rozwiązania. Jak widać, wybór koloru jest prosty – wystarczy dobrze obserwować.

Rozmiar pierścionka

Z tym również nie powinno być problemu, jeśli partnerka posiada więcej biżuterii, najlepiej jest niepostrzeżenie pożyczyć jeden z pierścionków na chwilę i pójść do jubilera go zmierzyć. Będzie można mieć wtedy stuprocentową pewność, że nie zjedzie z palca lub nie będzie zbyt ciasny. Należy jednak zwrócić uwagę na pierścionek, jaki się mierzy. Jeżeli kobieta go nigdy nie nosiła, tylko leżał gdzieś na dnie szuflady, bardzo możliwe, że był właśnie w złym rozmiarze.

Fason

W tym przypadku również pomoże obserwacja. Jeśli kobieta nosi biżuterię delikatną, subtelną, nierzucającą się w oczy, warto postawić na coś klasycznego, z małym kamieniem – wtedy ukochana będzie się czuła naturalnie, mając go na palcu. Jeśli jednak jest wręcz przeciwnie i najczęściej zakładaną biżuterią jest coś, obok czego nie idzie przejść obojętnie, to należy szukać właśnie tego typu pierścionka, który będzie nietuzinkowy, rzucający się w oczy od razu.

Jaki kamień?

To chyba najtrudniejszy wybór. Można sprawdzić, czy w swojej kolekcji ukochana posiada biżuterię z kamieniem, który się powtarza. Warto też podpytać znajome czy nie wiedzą, jaki byłby najlepszy, ale nikt nie zabroni też zaryzykować i po prostu wybrać taki, który uzna się za idealnie pasujący do osobowości partnerki. Pierścionek wybrany? To pozostaje tylko zastanowić się, w jaki sposób go wręczyć, by moment zaręczyn był idealny nie tylko pod względem wyboru biżuterii, ale też miejsca czy słów, jakimi się poprosi wybrankę o rękę. Każdy szczegół w takiej chwili jest istotny.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź