Na którym palcu powinno się nosić obrączkę i dlaczego?

Na którym palcu powinno się nosić obrączkę i dlaczego?

Obrączka jest – na jaki palec ją założyć?

Wszystko zależy od tego, w jakim rejonie świata się mieszka. Jeśli chodzi o Polskę, to przyjęło się, że należy ją zakładać na prawą dłoń na palec serdeczny. Na prawej dłoni nosi się też obrączkę między innymi w Danii, Holandii czy Niemczech. Dlatego to właśnie ten palec powinno się zmierzyć, jeśli chce się odpowiednio dobrać rozmiar biżuterii. Obrączka ma jeszcze bardziej wzmocnić więź, jaka jest między dwójką kochających się osób. Wierzy się, że chroni ona przed różnymi nieszczęśliwymi wypadkami czy duchami. W starożytności tylko kobiety nosiły obrączki, które zdecydowanie różniły się wyglądem od tych, które można zakupić teraz. Jednak ich przeznaczenie było takie samo, miało pokazać, że kobieta jest już zamężna i oznaczała wierność jednemu mężczyźnie.

Obrączki na lewej dłoni – co oznaczają?

W Polsce jest zwyczaj zakładania obrączek na prawą dłoń. Można jednak zauważyć, że niektóre osoby noszą ją na lewym palcu. Oznacza to najczęściej, że osoba ta jest wdową. Niektórzy zakładają biżuterię na palec środkowy lub noszą ją na łańcuszku – nie jest to kwestia jakiś szczególnych wierzeń. Niejednokrotnie ma to związek z wykonywanym zawodem (na palcu może stwarzać zagrożenie, jeśli pracuje się przy maszynach, które mogłyby uszkodzić dłoń) lub po prostu przekłada się obrączkę, bo na przykład utraciło się wagę i jest za luźna na palec serdeczny. Raczej nie ma problemu z regulacją rozmiaru w obrączkach, jednak nie każdy chce się na to zdecydować, ponieważ ma przekonanie, że to już nie będzie to samo.

Najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednią osobę, z którą będzie się chciało taką obrączkę nosić. Ma to bardzo ważne znaczenie, ponieważ nie jest to zwykła biżuteria, którą zakłada się, bo pasuje na przykład do sukienki, którą zakupiło się na urodziny. Obrączki mają w sobie moc, która ma wspierać ukochanych w złych chwilach. Jest wiele osób, które wierzy, że ludzie, którzy są sobie pisani i nie rozstają się ze swoimi obrączkami, będą w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Wszystkie komentarze