Jak wybrać odpowiednią biżuterię?

Jak wybrać odpowiednią biżuterię?

Jak dobierać biżuterię do urody

złote kolczyki na sztyftZasadą nadrzędną jest dobór biżuterii odpowiednio do sylwetki, oraz kształtu i kolorytu skóry twarzy. Jeśli zdecydujemy, że do naszej cery pasuje biżuteria złota, sklep internetowy z obszerną ofertą może okazać się odpowiedni do jej zakupu. Biorąc natomiast jako przykład kolczyki, miejmy na uwadze to, że nie każdy ich kształt i fason będzie odpowiedni dla danego owalu twarzy. Kiedy wybieramy odpowiedni dla siebie wzór, warto zapoznać się z asortymentem sklepu dysponującego szerokim wachlarzem kolczyków, o różnorodnych typach i kształtach. Idealnie dobrany dodatek w postaci biżuterii, może zlikwidować optycznie niektóre mankamenty naszego ciała. Wykorzystajmy to!

Komplety biżuterii damskiej

srebrny komplet biżuterii z cyrkoniamiPożądany efekt zapewniają złote komplety biżuterii. Producenci wyręczają klienta, zaoszczędzając mu czas na stworzenie indywidualnego zestawienia. Gotowy komplet, wybrany wedle własnego gustu z całą pewnością będzie wystarczającym uzupełnieniem stylizacji i da odpowiedni efekt końcowy. Jeśli chcesz samodzielnie skompletować dodatki - zrób to! Pamiętaj jednak, że nadrzędną zasadą łączenia biżuterii jest fakt, że nie powinno być jej za dużo.

Jak dobierać biżuterię do kształtu twarzy

złoty pierścionek z diamentamiWracając do wątku dopasowania biżuterii względem kształtu twarzy, należy dobierać ją na zasadzie przeciwności. Mianowicie, jeśli nasza twarz jest kwadratowa, to właśnie kwadratowych kształtów musimy się wystrzegać. Co jednak w sytuacji kiedy chcemy kupić bransoletkę? Przede wszystkim polecamy udać się do sklepu jubilerskiego, który zapewni nam możliwość jej przymierzenia i oceny na podstawie wizualnego efektu. Podejmując decyzję o kupnie złotej bransoletki dziecięcej nie jesteśmy obciążeni skomplikowanym wyborem, gdyż wówczas liczą się przeważnie nasze preferencje

Odnosząc się do sylwetki, to jeśli jesteś osobą filigranową, o drobnej budowie, dobieraj biżuterię w takim samym typie. W ten oto sposób nie przytłoczysz swojego wizerunku zbyt dużymi i ciężkimi w wyglądzie ozdobami. Zupełnie odwrotnie będzie w przypadku osób puszystych, czy też o masywnej budowie. Znamy już zasady dotyczące kształtów twarzy i sylwetek, wiemy że mniej czasami oznacza lepiej. Jeśli będziemy o tym pamiętać kupując biżuterię, z całą pewnością efekt będzie taki jaki oczekujemy.

Wszystkie komentarze