...jest pusty

Prezent na komunię i nie tylko – biżuteria dla dziewczynki

Wybór prezentu na komunie dla dziewczynki to zwykle duże wyzwanie. Z jednej strony oczekiwania dzieci odnośnie prezentów stają się coraz większe, a przecież zależy nam na tym by prezent sprawiał radość, z drugiej natomiast strony wielu osobom nadal zależy na tym by prezent przynajmniej w pewnym sensie podkreślał religijny charakter wydarzenia. Warto tutaj więc postawić na biżuterie, nie od dziś bowiem wiadomo, że dziewczynki lubią błyskotki.


Błyskotki na komunię i nie tylko.
Zarówno srebrną, jak i złotą biżuterię można uznać za trafiony pomysł na prezent dla dziewczynki z okazji Pierwszej Komunii Świętej, ale nie tylko. Jest to doskonały wybór również z okazji urodzin czy świąt. Należy jednak pamiętać o tym, że biżuterie dla dzieci dobieramy wedle innych kryteriów niż tą dla dorosłych, dlatego ważne jest to by wiedzieć na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, tak by zarówno sama zainteresowana, jak i rodzice byli zadowoleni z takiego upominku. Oferta jubilerów jest obecnie jednak na tyle bogata, że jeśli tylko będziemy wiedzieli czego mamy szukać to z powodzeniem znajdziemy coś ciekawego.


Pytanie numer jeden złoto czy srebro
Przy wyborze biżuterii zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych w pierwszej kolejności nasuwa się pytanie - czy zdecydować się na złoto czy też na srebro. Złoto jako takie ma większą wartość rynkową, a co za tym idzie złotą biżuterię uważamy z reguły za prezent bardziej luksusowy, jednocześnie jednak większa wartość takiego prezentu, jak i fakt, że złoto samo w sobie jest dość strojne i tym samym nie koniecznie pasuje małej dziewczynce sprawia, że taki prezent bardzo często ląduje na dnie szafy i czeka na czas aż dziewczynka podrośnie. Oczywiście nie jest to regułą, bo zdarza się, że złoty medalik np. jest noszony od chwili otrzymania go. I tu właśnie dochodzimy do tego, że to czy powinniśmy zdecydować się na złoto czy też na srebro jest jednocześnie powiązane z tym jaki rodzaj biżuterii wybieramy i na jaką okazję.


Złoty medalik na komunię – klasyka
Jeśli chodzi o biżuterię na Pierwszą Komunię to w pierwszej chwili nasuwa nam się jedna odpowiedź – medalik lub krzyżyk, koniecznie w tym wypadku złoty, który ma podkreśli ważność sakramentu i towarzyszyć dziecku przez całe życie, dlatego tak ważne jest to, by był on jak najwyższej jakości. Wzorów jednak jest tu bardzo dużo, dlatego zarówno nad wyborem samej przywieszki, jak i rodzajem łańcuszka, jeśli na takowy również się decydujemy - warto się dłuższą chwilę zastanowić. Wybierając splot łańcuszka warto postawić na te najpowszechniejsze jak pancerka czy lisi ogon, w zależności od tego, czy ma on być delikatniejszy czy też masywniejsze. Tu dobrze się zorientować czy dziewczynka jest raczej subtelna i dziewczęca czy to może chłopczyca, jeśli chodzi natomiast o długość, to bierzmy pod uwagę, że jest to prezent, który ma starczyć na całe życie albo przynajmniej na długi czas, a co za tym idzie wybierzmy uniwersalny rozmiar – 40 powinna być tu bezpieczną opcją. Co z zawieszką? Modeli jest wiele od tych przedstawiających wizerunek matki boskiej, poprzez krzyżyki do podobizn świętego. Czy zatem jest jakaś bezpieczna opcja? Po pierwsze sugerujemy się samym stylem łańcuszka, krzyżyk zawsze będzie wyglądał toporniej niż np. zamykany medalik w kształcie róży, który w środku będzie miał jakąś podobiznę matki boskiej czy świętego. Jeśli sami nie jesteśmy przekonani co do tego, która opcja będzie najlepsza warto podpytać rodziców, być może dziecko ma jakiegoś konkretnego patrona i wówczas medalik z jego wizerunkiem będzie najlepszą opcją.


Jeden medalik – a co potem?


Chętnych do sprezentowania medalika na Pierwszą Komunię Świętą jest jednak zwykle więcej, co więc w przypadku gdy dowiadujemy się, że taki prezent już ktoś robi. Czy to oznacza, że z biżuterii trzeba całkiem rezygnować? Niekoniecznie, bowiem opcji przecież jest więcej niż tylko ten oczywisty medalik. Ciekawą propozycją mogą tu być np. kolczyki ze złota typu wkrętki, które w wielu wariantach można znaleźć w sklepie LOVRIN. Tylko tu od razu na wstępie jedna uwaga - zanim zaczniemy się zastanawiać nad ich wyborem dowiedzmy się czy w ogóle dziecko ma przebite uszy, jeśli nie - to z miejsca z takiego prezentu rezygnujemy. Inne propozycje to np. pierścionek z ładnym oczkiem, jednak ten nie może być za drogi, ponieważ dziecko niebawem z niego wyrośnie, więc jest to raczej propozycja na dodatek do prezentu. Pewnym rozwiązaniem będzie także bransoletka, jednak jej wybór i to czy dla dziecka w ogóle warto wybierać bransoletkę pozostaje kwestią dość sporną, dlatego o tym nieco później. Więc po kolei.


To co z tymi kolczykami…

Jeśli młoda panienka ma przekute uszy to wówczas warto wziąć pod uwagę kupno kolczyków. Wiadomo, że dziecku będą najbardziej pasować te typu wkrętki, jest to o tyle dobre rozwiązanie, że tego typu biżuteria o prostym i popularnym wzorze takim jak choćby kulki czy serduszka nie traci na aktualności, a co za tym idzie będzie zawsze tak samo dobrze wyglądać i pozostanie modna. Jest to o tyle ważne, że takie kolczyki będą mogły stanowić zarówno ciekawe uzupełnienie stroju młodej dziewczynki, jak i w późniejszym czasie dorosłej kobiety. Wybierając model warto rozważyć te wykonane ze złota, które będę pasować do medalika, ciekawe propozycje na kolczyki złote dla dzieci znaleźć można w sklepie LOVRIN. Dodatkowo te złote są jednak zdecydowanie droższe, a co za tym idzie lepiej sprawdzi się jako prezent na taką okazję.


Złote kolczyki nie tylko na komunię
Niemniej złote kolczyki to nie tylko doskonały wybór na komunijny prezent, jest to bowiem również ciekawa opcja na inne okazje. Zwłaszcza jeśli dziewczynka często nosi kolczyki, prezent w postaci dodatkowej pary na pewno sprawi dużo radości. Tym bardziej, że dostępnych jest wiele ciekawych modeli dla dzieci, o dość niezobowiązującym wzornictwie, które niekoniecznie pasowałyby jako prezent na komunię. W sklepie LOVRIN dostępne są np. złote kolczyki dla dziewczynki w formie: motylków, serduszek, kwiatków, koników na biegunach i wielu innych, które z pewnością wywołają uśmiech na dziecięcej twarzy. Możliwości mamy tu wiele, a samych dostępnych propozycji jest tak dużo, że nawet jeśli ktoś jeszcze wpadnie na taki sam pomysł jak my to i tak prawdopodobieństwo odnośnie tego, że wybierzemy takie same kolczyki jest bardzo niewielkie.
A jak z tymi bransoletkami?Jak już wspomnieliśmy również bransoletka jest opcją, którą można rozważyć, jeśli szukamy pomysłu na prezent dla dziewczynki. Jednak tu warto zachować nieco ostrożności o ile te srebrne, które kosztują kilkadziesiąt złotych to jeszcze nie problem - w razie ich zgubienia nie będzie tak szkoda, o tyle z tymi złotymi jest już gorzej. Trzeba tu brać pod uwagę jeszcze jedną kwestię, a mianowicie to, że ręka dziewczynki jeszcze będzie rosła, a co za tym idzie, jeśli kupimy bransoletkę na wymiar to szybko przestanie ona być dobra, dlatego w takim wypadku trzeba poszukać modelu z dużym zakresem regulacji, tak by prezent rósł razem z małą panienką. Jeśli jednak złota bransoletka będzie miała w miarę trwały splot oraz możliwość regulacji to będziemy mieli pewność, że młodej damie na pewno przypadnie ona do gustu. Ciekawe bransoletki ze złota można znaleźć w sklepie LOVRIN. Niemniej nim się zdecydujemy na takie rozwiązanie, warto to skonsultować z rodzicami, bo niekoniecznie mogą oni uznać to za trafiony pomysł, jak że bransoletka nawet delikatna nie jest aż tak wygodna i trzeba trochę uważać przy jej noszeniu, a co za tym idzie może się okazać, że będzie to prezent mało wykorzystany.


To może zwykły łańcuszekSkoro biżuterie chcemy podarować nie tylko z okazji Pierwszej Komunii Świętej to warto rozważyć po prostu łańcuszek z ciekawą przewieszką lub bez. Będzie to prezent uniwersalny i pasujący przez długi czas, więc nawet jeśli początkowo noszony będzie głównie medalik, to i tak z czasem dorastająca dziewczyna zapewne zechce zamienić go na coś innego. Warto jednak wybrać w takiej sytuacji łańcuszek o innym splocie czy też wykonany z innego metalu niż ten, który już posiada, tak by był on opcją pasującą do zupełnie innych stylizacji. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że prezent będzie udany i wykorzystywany. Pamiętajmy jednak o tym, by dla dziecka wybrać łańcuszek o trwałym i jednocześnie delikatnym splocie - bardzo bezpieczną opcją będzie tu pancerka.


A co kompletami?Zwłaszcza w okresie komunijnym można w sklepach znaleźć gotowe komplety, ładnie zapakowane które są także ciekawą propozycją na prezent dla dziewczynki. Jadnak tu uwaga, zwracajmy bowiem uwagę na to - co wchodzi w skład kompletu, i jaka jest jakość proponowanej biżuterii. Zdarza się czasami, że w takich kompletach znajduj się sztuki, które przez długi czas nie znalazły nabywców. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie tu komplet łańcuszek wraz z medalikiem – bo to już uznajemy za komplet, jednak wybór tego rodzaju zestawu i to na co przy nim warto zwrócić uwagę już opowiedzieliśmy, co więc z tymi bogatszymi wariantami? Warto przyjrzeć się kompletom zawierającym np. kolczyki (o ile oczywiście dziewczynka ma przebite uszy), wówczas to otrzyma prezent, które będzie tworzył spójną całość i będzie mógł być od razu w po komunii założony. Jeśli kompletu natomiast szukamy z innej okazji można wybrać praktycznie dowolny zestaw: łańcuszek + zawieszka, naszyjnik i kolczyki, czy łańcuszek i bransoletka. Jeśli prezent ma być ekskluzywny – dawany z ważnej okazji to lepiej postawić na złoto, jeśli jest to podarunek z okazji kolejnych urodzin z powodzeniem można zdecydować się na srebro. Pamiętajmy także o tym, że komplety można tworzyć samodzielnie wybierając poszczególne elementy i tak ciekawe bransoletki złote oraz pasujące do tego łańcuszki można znaleźć np. w sklepie LOVRIN, które elegancko zapakowane będą tworzyć piękny zestaw i tym samym prezent. Komplety to zawsze prezent, który sprawia wiele radości, bo nie ma problemu z brakującymi elementami biżuterii i doskonale nadają się od razu do noszenia.
Biżuteria to ciekawa opcja na prezent z okazji komunii i nie tylko. Zarówno małe, jak i duże kobiety kochają świecidełka, więc mamy gwarancje, że prezent sprawi wiele radości. Niemniej należy pamiętać o tym, że wybór biżuterii dla dziecka jest bardziej skomplikowany niż dla osoby dorosłej, dlatego warto się zorientować na co trzeba uważać i jakie elementy wziąć pod uwagę by była ona odpowiednia.

Serwis www.lovrin.pl zapisuje na komputerze użytkownika pliki cookies (ciasteczka), używane do przechowywania w nich informacji dla potrzeb funkcjonalności – np. zapisywanie preferencji przeglądania. Domyślne ustawienia przeglądarek pozwalają na przechowywanie plików cookies - więcej na stronie Polityka Prywatności Lovrin
"