• Przechowalnia 0
 • Najmodniejsze łańcuszki – jak wybrać idealny dla siebie

  Trudno oprzeć się wrażeniu, że – pomimo ogromnej różnorodności damskiej biżuterii – to akurat złoto jest jednym z najczęściej wybieranych tworzyw. Co powoduje, że współczesne kobiety nieprzerwanie traktują ten rodzaj ozdób jako doskonałe dopełnienie swojej kreacji? Można to oczywiście wytłumaczyć niezliczonymi zaletami złota – niezwykle uniwersalne, stylowe, stwarzające aurę luksusu i podkreślające elegancję. Przy tym jest niezwykle trwałe, nierzadko przekazywane w rodzinie z pokolenia na pokolenie i poza swoją oczywistą wartością, zwykle ma jeszcze wymiar sentymentalny. Wszystko to powoduje, że złoto nie traci na popularności i jest wykorzystywane w najróżniejszych trendach i nurtach współczesnej mody. Biżuteria noszona przez kobiety (aczkolwiek zasada analogicznie przekłada się także na mężczyzn) najczęściej ma za zadanie podkreślenie stylizacji lub naturalnych walorów wynikających np. z kształtu twarzy. Zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej niezwykle popularnym rozwiązaniem są złote łańcuszki mogące wyrazić jednocześnie delikatność żeńskich rysów i dopełnić elegancki męski ubiór; w obu przypadkach doda również stylu i stworzy wizerunek osoby wykazującej się dobrym smakiem i potrafiącej dobrać odpowiednie dodatki do określonego ubioru i okoliczności. Istnieje kilka zasad, którymi warto kierować się podczas doboru łańcuszków – zarówno w kwestii ich rodzajów oraz określonego typu noszonej odzieży. Oczywiście można stuprocentowo zdać się na własną intuicję, aczkolwiek znajomość kilku podstawowych reguł z pewnością dodatnio wpłynie na świadomość w zakresie mody i określonego, wpisującego się w nią doboru stylizacji.

  Długość łańcuszka a głębokość dekoltu

  Łańcuszki można nosić na wielu częściach ciała, jednakże pierwszą, jaka przychodzi do głowy, jest oczywiście szyja. Długość i rodzaj ozdoby jest ściśle uzależniony od tego, w jakim stopniu kobieta zdecyduje się ją odkryć. Ostatnimi czasy ogromną popularność zdobywają koszulki i swetry w tzw. serek. Jego głębokość nie jest w żaden sposób zdefiniowana, jednakże w zdecydowanej większości przypadków dekolt ten optycznie wydłuża szyję, warto zatem dobrać złoty łańcuszek damski w taki sposób, aby współgrał z wcięciem w ubraniu. Nie powinien być on ani za krótki (wówczas może to nienaturalnie wyglądać – dekolt „wydłuży” szyję, a łańcuszek ją „skróci”), ani za długi, gdyż w takiej sytuacji może nachodzić na ubranie. Najlepiej zatem zdecydować się na rozwiązanie przecinające wcięcie mniej więcej w jego połowie lub ozdobę zwężającą się ku dołowi – co będzie się komponować z dekoltem w estetyczny, geometryczny sposób. Kolejnym popularnym wcięciem, równie często spotykanym w swetrach, ale również i w sukienkach. jest tzw. łódka. Zakrywa ona znaczą część klatki piersiowej, ale odkrywa niemały fragment ramion, całą szyję i obojczyki. Ten typ wizualnie skraca szyję na rzecz poszerzenia linii barków. Doskonale łączy się z krótszymi łańcuszkami, ale za to bogato zdobionymi. Fantastycznym pomysłem może okazać się tutaj łańcuszek złoty celebrytka – idealnie zaakcentuję odkrytą szyję i stworzy symetryczną linię dla równego dekoltu. Ciekawe połączenia można uzyskać również w przypadku wcięć kwadratowych. Tutaj podstawową zasadą jest to, aby ozdoba szyi ponownie nie nachodziła na materiał. Długość łańcuszka powinna być zatem wyznaczona przez linię odkrytych kości obojczykowych. Warto jeszcze odpowiedzieć na pytanie, co w przypadku koszuli. Jeżeli jest ona odpięta w taki sposób, że eksponuje szyję, to należy ją traktować tak, jakby miała dekolt w serek, natomiast zapięta koszula nie wymaga żadnej ozdoby, chyba, że może być to element dopełniający sam strój. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie takiego łańcuszka, który najlepiej pasuje stylem do noszonej koszuli.

  Pełne, drążone i platerowane łańcuszki

  Następną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę podczas doboru tego rodzaju biżuterii jest zawartość samego złota. Tutaj są do wyboru trzy najpopularniejsze opcje. Łańcuszki platerowane to opcja najbardziej ekonomiczna, ale jednocześnie też najmniej estetyczna przez wzgląd na to, że warstwa złota pokrywająca ozdobę relatywnie szybko się ściera i odkrywa rzeczywisty materiał, z jakiego została wykonana. Jubiler sklep online Lovrin ma w swoim asortymencie jedyne produkty najwyższej jakości, zatem nie trzeba się martwić trwałością zakupionego łańcuszka. Doskonale rozumiemy, że w przypadku złotej biżuterii nie może być mowy o żadnych półśrodkach, zatem nasza oferta obfituje wyłącznie w artykuły wykonane ze złota najlepszej próby. Zostaje zatem wyjaśnienie różnicy pomiędzy łańcuszkami pełnymi oraz drążonymi. Podstawową cechą charakterystyczną tych drugich jest ich zauważalnie mniejszy ciężar. Biżuteria taka jest pusta w środku, co oczywiście przyczynia się także do mniejszej ceny, aczkolwiek trzeba też mieć na względzie, że wpływa to także na wytrzymałość samego łańcuszka. Drążone ozdoby są dużo bardziej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, nieco łatwiej je zerwać czy wyszczerbić. Oczywiście nie znaczy to, że nie opłaca się nabywać podobnej biżuterii, po prostu należy mieć w głowie pewne ograniczenia wynikające z jej budowy. Niska kwota, którą trzeba poświęcić na zakup i zdecydowanie mniejsza waga nierzadko potrafią zrekompensować ostrożność, z jaką powinno się obchodzić z tego rodzaju ozdobami. Na końcu są oczywiście łańcuszki wykonane z litego złota – propozycja ta jest zdecydowanie najlepsza, jeżeli za punkt odniesienia obierze się wytrzymałość. Pełna biżuteria jest najbardziej polecana, ponieważ nie trzeba się w tym przypadku martwić o jej stan podczas noszenia. To prawda, że jest nieco droższa i cięższa od poprzednich rodzajów, aczkolwiek to również oznacza najwyższą jakość. Złoto to szlachetne tworzywo i zawsze dobrze jest wykorzystać jego pełen potencjał – zarówno jeśli chodzi o łańcuszki złote damskie, jak i w przypadku dodatków przeznaczonych do noszenia przez panów, właśnie dlatego pełne ozdoby będą zawsze prezentowały się doskonale i nie sprawią żadnych problemów w kwestii ich trwałości i wytrzymałości. To właśnie taka biżuteria ma szansę przetrwać najwięcej lat.

  Wybór splotu ma znaczenie

  Po rozważaniach na temat długości łańcuszków i próby samego złota, czas zastanowić się nad splotem. Pierwszą rzeczą, jaka naturalnie przychodzi do głowy, kiedy myśli się o sposobie łączenia ogniw, jest ich wymiar estetyczny. Istnieją rozwiązania w tym względzie, które po prostu wyglądają na bardzo eleganckie i świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie konkretnej stylizacji. Do takich splotów należą np. singapur, lisi ogon lub przypominający sznur kordel – propozycje idealnie pasujące do nieco odważniejszych kreacji. Czasami jednak dużo lepszą opcją będzie zdecydowanie się na minimalizm, gdyż ta kojarząca się z subtelnością konwencja może sprawdzić się w sytuacji, w której kobieta życzy sobie podkreślić swój naturalny wdzięk. W tym wypadku najlepszymi opcjami będą takie rodzaje splotów, jak np. ankier, figaro lub kostka. Obecnie najmodniejsze złote łańcuszki – dla pań i panów – splata się w stylu nazywanym pancerką. Uniwersalny charakter takiej ozdoby umożliwia noszenie go przez przedstawicieli obojga płci i zarówno kobiety, jak i mężczyźni wyglądają z nim naprawdę elegancko i z klasą. Warto pamiętać też, że sama grubość splotu może być istotna. W przypadku zwiększonego ciężaru (a więc łańcuszków wykonanych z litego złota) dobrze byłoby, gdyby grubość była nieco większa. Te o mniejszej wadze spokojnie mogą być węższe i bardziej subtelne. Łańcuszki powinno się przechowywać w odpowiedni sposób, gdyż należy unikać sytuacji, w których się poplątają. Na rynku istnieje całkiem sporo etui mogących posłużyć jako doskonały sposób na przechowywanie tego rodzaju ozdób w taki sposób, aby nie stało się im nic złego. Tak zadbana biżuteria będzie mogła posłużyć przez wiele lat, a i niewykluczone, że i kolejne pokolenia zrobią z niej użytek. Ostatnim, na co warto zwrócić uwagę, to samo zapięcie. Nikt przecież nie chce, aby jego łańcuszek nagle odpiął się niepostrzeżenie i upadł na ziemię. Na szczęście w sklepie internetowym Lovrin znajdą Państwo wyłącznie biżuterię z najwyższej jakości zapięciem.

  Złote łańcuszki – idealna biżuteria dla każdego

  Biżuteria wykonywana ze złota jest niesłychanie różnorodna – trudno wręcz znaleźć ozdoby, które byłyby do siebie bliźniaczo podobne. Właśnie ta cecha sprawia, że wiele kobiet i niemała część mężczyzn widzi w tych ozdobach ogromy potencjał i nierzadko wykorzystuje w charakterze dopełnienia swojego wizerunku. Łańcuszki wydają się doskonałym rozwiązaniem praktycznie na każdą okazję, nie sposób znaleźć wady, która skutecznie zdystansowałaby klientów do tego typu biżuterii. Można je nosić na szyi, dłoniach i stopach, co tylko zwiększa kreatywność kobiet chcących postawić na takie ozdoby w zakresie łączenia ich z najróżniejszymi strojami. Sklep internetowy Lovrin ma w swoim zanadrzu niejeden łańcuszek złoty cena natomiast zawsze jest konkurencyjna i niezwykle korzystna. Doskonale wiemy, w jaki sposób wykorzystać niezliczone zalety złota, toteż skupiamy się na różnorodności. Właśnie dzięki temu mogą Państwo wybrać opcję idealnie dostosowaną do swoich potrzeb. Każdemu z naszych Klientów, jesteśmy w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania wpisujące się w obecnie panujące trendy. Złote łańcuszki są niezwykle popularną biżuterią, która może wyglądać doskonale na każdym, kto je tylko założy – wystarczy tylko zastanowić się nad ich długością, zawartością złota oraz typem splotu i zamówić idealny model.

  Wyświetl ten post na Instagramie.

  Post udostępniony przez LOVRIN.Biżuteria z klasą (@lovrin_pl)

  Akceptuję
  Serwis www.lovrin.pl zapisuje na komputerze użytkownika pliki cookies (ciasteczka), używane do przechowywania w nich informacji dla potrzeb funkcjonalności – np. zapisywanie preferencji przeglądania. Domyślne ustawienia przeglądarek pozwalają na przechowywanie plików cookies - więcej na stronie Polityka Prywatności Lovrin